Bonding zębów

Bonding to rodzaj mikroinwazyjnej odbudowy estetycznej zębów przy użyciu materiałów kompozytowych. Jest tańszą i szybszą alternatywą w stosunku do odbudowy licówkami i koronami caramicznymi-porcelanowymi.

Rekonstrukcja powierzchni zębów polega na przykryciu wypełnieniem kompozytowym  przebarwień, wyszczerbień oraz starć. Bonding stosujemy również kiedy chcemy zmienić kształt/ długość, zamknąć przestrzeni lub uwypuklić zęby. Dzięki tej technice ingerencja w naturalną strukturę szkliwa i zębiny jest niewielka i daje gwarancję błyskawicznej metamorfozy uśmiechu oraz poprawy jego wyglądu.

Pacjent podczas doboru odpowiedniej kolorystyki zęba pod bonding

WAŻNE! Bonding stosuje się na zęby wyleczone. Dodatkowo na kilka dni przed wykonaniem bondingu poddajemy zęby higienizacji. Dzięki temu lekarz stomatolog będzie mógł właściwie ocenić powierzchnie zębów oraz dobrać odpowiednie parametry kompozytu.

Efekt przed i po po wykonaniu zabiegu bondingu.

Bonding realizujemy w ramach stomatologii estetycznej. Odbudowa odbywa się za pomocą materiałów dentystycznych wykorzystywanych także przy leczeniu ubytków próchnicowych.

Odcień kompozytu można dostosować bardzo precyzyjnie do koloru zębów. To także tworzywo niezwykle elastyczne, dzięki temu łatwo je wymodelować, co pozwala by idealnie przywierało do szkliwa i zniwelowało wady powstałe na powierzchni zębów. Równie łatwo można je odbudować w przypadku ukruszenia zębów.

Taki zabieg nie wymaga dużej, inwazyjnej ingerencji w tkanki lub może się odbyć całkowicie bez niej.

Bonding, etapy odbudowy zębów

 1. Oczyszczenie powierzchni zębów przez lekarza
 2. Niewielka preparacja zęba
 3. Wytrawienie szkliwa kwasem o łagodnym działaniu
 4. Nałożenie żywicy kompozytowej
 5. Nałożenie materiału kompozytowego
 6. Utwardzenie lampą stomatologiczną
 7. Modelownie
 8. Polerowanie i nabłyszczenie powierzchni
Rekonstrukcja zębów kompozytem

Kilka dni po zabiegu Pacjent zgłasza się w celu kontroli i ewentualnych korekt. Co 6 miesięcy zalecana jest kontrola pracy na którą składa się polerowanie i nabłyszczanie. W tym okresie zalecane również jest wykonanie zabiegu higienizacji. Pozwoli to właściwie ocenić stan rekonstrukcji bondingowej, a jednocześnie znacznie wydłużyć efekt estetyczny.

Zabieg jest często wybierany przez pacjentów ze względu na szybkość, a także natychmiast zauważalne efekty. Bonding jest odwracalny, kolor i kształt można w bardzo protsty sposób zmienić.

Nie powinien być stosowany jako rozwiązanie poprawiające wady zgryzu, kiedy w jamie ustnej toczy się stan zapalny, choroby dziąseł, liczne ubytki próchnicowe, podobnie jeśli chodzi o braki zębowe – najpierw należy te braki uzupełnić, lub kiedy u pacjenta występuje bruksizm (potocznie zgrzytanie zębami). Najpierw trzeba te stany wyeliminować.

Zalety bondingu

szybkość, bezbolesność (zabieg zazwyczaj nie wymaga stosowania nawet znieczulenia), mała inwazyjność i odwracalność, łatwa korekta, dość niski koszt w porównaniu z innymi metodami poprawy estetyki usmiechu

Wady

podatność kompozytu na przebarwienia i ukruszenia(w porównaniu z pracami porcelanowymi)

Cena bondingu

Koszt odbudowy zależny jest od kilku czynników, takich jak zaawansowanie problemów, liczba stosowanych licówek kompozytowych oraz to czy ząb wymaga wcześniejszej preparacji. Koszt zaczyna się od 600 zł do 800zł za ząb.

Rejestracja telefoniczna +48 789 206 363

Zdrowe białe zęby to nie tylko piękna i uśmiechnięta twarz, ale także oznaka dobrej higieny jamy ustnej i dobrego zdrowia. Utrzymywanie zębów w idealnym stanie zapewnia nie tylko lepszą jakość życia, ale również pomaga w uniknięciu poważnych problemów związanych z chorobami jamy ustnej. Zadbaj o swoje zęby, a z pewnością zauważysz poprawę swojego samopoczucia i pewności siebie!

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek :08:00 – 20:00
 • Wtorek :08:00 – 20:00
 • Środa :08:00 – 20:00
 • Czwartek :08:00 – 20:00
 • Piątek :08:00 – 20:00
 • Sobota :nieczynne
 • Niedziela :nieczynne

Umów wizytę

  Gabinet Stomatologiczny Marcin Moksa
  4.9
  Na podstawie 27 opinii
  powered by Google
  Norbert MaciejewskiNorbert Maciejewski
  17:36 11 Dec 22
  Polecam, leczenie od A do Z z pełnym planem, kilkoma lekarzami i sprzętem na miejscu. Po wyleczeniu zębów można zrobić bonding i inne cuda więc jak komuś zależy na "Hollywood Smile" to mają wszystko. Pozdrawiam
  Krzysztof NawrotKrzysztof Nawrot
  18:01 01 Dec 22
  Usługa realizowana na najwyższym poziomie!Leczymy się w gabinecie PERLDENT ponad 15 lat.Każdemu polecam korzystanie z usług Pani Doktor Sylwii Moksy.
  Mariusz KMariusz K
  18:03 17 Oct 22
  Bardzo miła obsługa, profesjonalne podejście do pacjenta ,bardzo dobrze wykonana praca.Plecam ten gabinet Panią doktor Sylwie Moksę i cały personel
  Ludwik KrawiecLudwik Krawiec
  06:09 11 Oct 22
  Naprawdę polecam to miejsce Ludwik K. Stomatolog jest najlepszy w mieście Kraków przy ul. 19. Byłem tam. I pojawię się jeszcze niebawem. Tylko ten stomatolog Gabinet Stomatologiczny Marcin Moksa Perl Dent. Bardzo miła i profesjonalna obsługa.
  WowowowoWowowowo
  13:02 29 Apr 22
  W gabinecie Perl Dent leczę zęby od kiedy je posiadam, aktualnie mam 21 lat i z ręką na sercu mogę polecić ten gabinet zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a to ze względu na to, że atmosfera w gabinecie jest cudowna i ciepła, a do tego dochodzi profesjonalna obsługa.Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że Dr Marcin uratował moje zęby kiedy byłam mała, a aktualnie Dr Sylwia jest na równie wysokim poziomie co tata- nic dziwnego skoro uczyła się pod jego pilnym okiem. Pewna, a zarazem delikatna ręka Pani Dr Moksy sprawia, że wizyta przebiega bardzo komfortowo.Jeżeli szukasz naprawdę dobrego gabinetu stomatologicznego to tu go znajdziesz
  js_loader